«ВиСАДкаРівне» — спільнокошт для 30 якісних дерев в місті

Зробимо місто красивим та комфортним —
покажемо як правильно садити дерева

Про проект

«ВиСАДкаРівне» — це краудфандингова кампанія «Саду історій», мета якої показати яким має бути правильне озеленення, яке у короткочасній перспективі змінить місто на краще.
Влітку Рівне потерпає від спеки та куряви, а деякі вулиці ще й від регулярних затоплень. Дослідження за даними супутника показало, що температура поверхні у місті напряму залежить від рівня озеленення. Якщо ситуацію не змінювати — до 2023 року переважна площа міста розігріється вище 27 градусів, що є некомфортним для життя.

Цього можна уникнути, якщо змінити підхід до озеленення Рівного. В пріоритеті мають бути дерева вздовж вулиць, натомість треба значно обмежити витрати на висадку однорічних рослин та косіння газонів (зараз кожного року на це марно витрачаєтья в середньому 3-4 мільйони гривень).

Дерева потребують якісного догляду, поливу, підбору якісних саджанців та їх правильної висадки. Щоб озеленення Рівного запрацювало в найближчі роки, повинні бути висаджені саджанці крупномірів, старше 9 років, за правильною технологією — у родючий грунт, з доступом повітря та води до кореневої системи, з опорою та лункою навколо дерева.

Навесні 2019 року «Сад історій» збирає 100 000 грн. для висадки у центрі міста 30 правильних дерев, які змінять Рівне та покращать життя і самопочуття його мешканців.
100 000

100 000 грн. — саме такий бюджет ми збираємо для реалізації нашого проекту.
30

Саме таку мінімальну кількість саджанців ми хочемо висадити цієї весни у Рівному.
2

2 місяці — саме стільки триватиме збір коштів для реалізації нашого проекту.

Які проблеми з озелененням є у Рівного та до чого вони призводять?

Якщо нічого не змінити, то до 2023 року температура по місту підніметься в середньому на один градус і це не враховуючи зміни клімату, тобто це найнижча межа прогнозу - оптимістична. Також падає індекс вегетації (Normalized Difference Vegetation Index (NDVI)- показник фотосинтезної активної біомаси на визначеній території) до 2023 року може знизитися до критичних значень - в місті буде вдвічі нижчим ніж за його межами. Це означає, що багато дерев в місті просто не виживуть.

Що таке якісний саджанець, скільки він
коштує та які його переваги?

Якісний саджанець — це рослина віком 8-9 років з правильно сформованою кроною та кореневою системою в комі, висотою від 3 м, обхватом стовбура від 18 см, висотою штамбу 1.3 - 1.5 м, яка купується у спеціальному розсаднику. Зазвичай такі заджанці коштують від 2500грн, залежно від виду дерева та його віку.
Легкість догляду
Крона дерева вже сформована, тому догляд за ним вимагає мінімальних зусиль — потрібно лише виконувати чіткі інструкції, що нададуть у розсаднику рослин. Саджанці, що зазвичай висаджуються в місті — надто малі, а тому потребують неабиякого догляду та знань, щоб із них виросли хороші дерева.
Швидке покращення довкілля
Такі саджанці практично одразу починають працювати — вони дають тінь, поглинають шум та вуглекислий газ та виділяють кисень, тобто одразу виконують ті функції, за які ми цінуємо міські дерева.
Ефективність та економія
Щоб замінити старе дерево потрібно 1-2 якісних саджанців або 50-60 «олівців» — саджанців віком 2-3 роки. Це неефективне озеленення, вартісне і не вирішує проблему у коротко- та середньотерміновій перспективі. Скільки з цих саджанців виживе? Скільки кваліфікованих людино-годин треба, щоб виростити із такого саджанця хороше дерево? Скільки часу потрібно чекати, щоб це деревце дало тінь та почало поглинати вуглекислий газ на рівні із дорослим деревом? Особливо, коли ситуація з озелененням міста на критичному рівні та потребує невідкладних змін.

Як долучитися до спільнокошту
та стати доброчинцем?

Оберіть варіант пожертви, який ви вважаєте комфортним для вас та натиcність «оплатити».